Země, kde včera, znamená už pozítří: Předsedkyně EK Von der Leyen chce co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu.Uzavírání hranic jednotlivými členskými státy koronavirus nezastavilo. EK podle ní připravuje společnou strategii, jak to co nejrychleji zrušit

Vtip kolující po sociálních sítích: zdroj twitter.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen se kvůli krizi způsobené koronavirem obává o soudružnost Evropské unie. Stále kritizuje uzavření hranic jednotlivými státy. EK podle ní připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji tato omezení zrušit.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen v rozhovoru pro agenturu DPA vyjádřila své obavy o soudržnost Evropské unie a hlavně o volný pohyb zboží a osob v Schengenském prostoru. Evropská komise podle ní usilovně připravuje strategii, jak tato opatření zrušit. Ursula von der Leyenová  je přesvědčena , že nynější situaci má Evropská unie pod kontrolou a Evropané poznávají, jak „vzácná“ Evropská unie je.

“Máme to ve svých rukou,” řeklaUrsula von der Leyen. “Na začátku jsme hleděli do propasti, ale rychle jsme spatřili v této krizi také pozitiva a soudržnost. Vidím mnoho povzbuzujících signálů toho, že Evropané poznávají, jak vzácné naše společenství je.Uzavírání hranic jednotlivými členskými státy koronavirus nezastavilo, naopak uškodilo mnoha firmám a přerušilo dodavatelské řetězce v Evropě.”

Na její slova reagoval na twitteru politolog, ekonom a publicista Petr Robejšek.

Von der Leyenová, řekla, že “uzavírání hranic členskými státy koronavirus nezastavilo” a proto se s tím má skončit. A tahle osoba ještě běhá volně po světě a chce řídit EU. To je logika hodná Haškova Pepka vyskoč.

Von der Leyen také řekla, že pouze vnitřní trh unii přinesl takový blahobyt a sílu a dodala “Proto v nynější krizi spočívá také šance, že Evropa najde znovu samu sebe” Podle jejích slov, EK dosut nemá jasnou představu, jak a kdy by měla být omezení na hranicích zrušena. “Rozhodující je: Nesmí se to stát příliš brzy, neboť pak je tu riziko, že se virus znovu rozšíří,” řekla von der Leyen. “Na druhou stranu to musí jít co nejdříve, aby tím naše hospodářství zbytečně netrpělo.”

Závěr: Z toho vyplývá, že uzavření hranic virus sice nezastavilo, ale nesmíme je brzo  otevřít, aby se virus nešířil. To jinde než v Bruselu nevymyslí. Trošku mi to připomíná pohádku o zemi, kde zítra, znamená už včera.

 

(Visited 670 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

%d bloggers like this: