RAKOUSKÝ MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ POŽADUJE ZÁKAZ VYCHÁZENÍ I PRO OČKOVANÉ

Po lockdownu pro neočkované lidi pomýšlí nyní rakouská spolková vláda také na omezení nočních vycházení pro všechny občany – včetně těch, kteří byli očkovaní!

Tento návrh je na stole a bude o něm rozhodnuto příští středu, řekl ministr zdravotnictví Wolfgang Mückstein (Zelení) v neděli večer ve zpravodajské relaci veřejnoprávní televizní stanice ORF „ZiB2“.

“Jsme všichni na jedné lodi,” řekl Mückstein. Má-li se zabránit všeobecnému lockdownu, je nezbytné omezit kontakty mezi lidmi, dodal ministr. Omezení by platilo od 22:00 a znamenalo by také, že by noční restaurace byly opět uzavřeny.

Od té doby, co je ve veřejném životě zavedeno pravidlo 2G (očkovaný nebo uzdravený), byl každý, kdo nebyl očkován ani uzdraven, vyloučen z velké části veřejného života. Nenaočkovaní lidé například už nesmějí navštěvovat bary a divadla.

V polovině týdne uvidíme, zda se toto opatření již osvědčilo, dodal Mückstein. Znovu zdůraznil, že rozsah čtvrté koronové vlny byl způsoben především nenaočkovanými. Od pondělí pro tuto skupinu platí částečný lockdown. Do 24. listopadu mohou opustit svůj domov pouze ze závažných důvodů, jako je cesta do práce, každodenní nákupy nebo zotavení.


(Visited 793 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu