fbpx

Ruská vláda rezignovala. Ruský premiér Dmitrij Medveděv oznámil demisi své vlády.

Předchozí článek
Další článek

Moskva – Rusko | Ruská vláda rezignovala. Ruský premiér Dmitrij Medveděv oznámil demisi své vlády, kterou podal v souvislosti s návrhem ústavních změn od prezidenta Vladimira Putina. Ten uložil stávající vládě plnit své povinnosti do jmenování nového kabinetu

Prezident RF Vladimir Putin a  premiér Dmitrij Medveděv
Prezident RF Vladimir Putin a  premiér Dmitrij Medveděv  Lic CC 4.0

 

Ruský premiér Dmitrij Medveděv oznámil demisi své vlády, kterou podal v souvislosti s návrhem ústavních změn od prezidenta Vladimira Putina. Ten uložil stávající vládě plnit své povinnosti do jmenování nového kabinetu. Prezident Vladimir Putin v dnešním projevu navrhl přijmout změny v ruské ústavě tak, aby měla v Rusku vždy přednost před mezinárodním právem a aby zakazovala lidem v klíčových funkcích, včetně hlavy státu, cizí občanství. Ústavní změny by měly posílit roli ruských poslanců při vytváření vlády.  Státní duma, tedy dolní komora ruského parlamentu, by měla podle Putina nově mít klíčové slovo při výběru předsedy ruské vlády, vicepremiérů i členů vlády. 

Medvěděv v této souvislosti považuje demisi za správný krok.  Medvěděv chce Putinovi demisí uvolnit ruce, aby mohl prosadit plánované změny. Prezidentův návrh podle Medvěděva představuje významný zásah do fungování země a rovnováhy moci. „V tomto kontextu je zjevné, že jako vláda musíme poskytnout prezidentu naší země možnost přijmout všechna nezbytná rozhodnutí,“ prohlásil premiér.

Putin svému dlouholetému spojenci nabídl novou funkci místopředsedy v ruské bezpečnostní radě. Dohlížet má na obranu a bezpečnost státu. V radě, které Putin předsedá, byl premiér dosud jedním z jedenácti stálých členů.

Zdroj: Interfax

 

(Visited 342 times, 1 visits today)
Předchozí článek
Další článek

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu