ŠÉF NĚMECKÉHO SIEMENSU ENERGY OČEKÁVÁ BOLESTIVÉ ŠKRTY PRO VĚTŠINU OBYVATELSTVA

Fotka od Free-Photos z Pixabay

Vedoucí technologické skupiny Siemens Energy Christian Bruch očekává v důsledku „změny klimatu“ jasně znatelnou zátěž pro všechny občany. Život každého jednotlivce se radikálně změní, řekl Bruch pro německý deník „Spiegel“. „Musíme připustit, že tyto změny mohou být také bolestivé,“ dodal Bruch.

„Nebudeme schopni zohlednit každý stav mysli, bez ohledu na to, jak je oprávněný.“ Politika společnosti to musí jasně vyjádřit.

Pro člověka, který si kupuje nové auto, musí mít cenu připlatit si 300 nebo 400 EUR za auto, pokud se ocel vyrábí vodíkem z elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů. „Klimatické změny“ nelze zvládnout bez škrtů pro jednotlivce, řekl manažer. Znamená to, že občané mají být rádi za to, že si na jednu stranu za auto připlatí, ale na druhou stranu udělají něco pozitivního pro klima.„Let na Mallorku již nebude k dispozici za 200 eur.“ Podle jeho názoru budou existovat také pracovní místa a kvalifikace, které již nejsou potřebné. “Samozřejmě musíme všechno tlumit,” řekl Bruch. „Především musíme začít jako první.“

Bruch dále kritizoval pomalé provádění politiky v oblasti klimatu v Německu. Všechna současná opatření, ať už expanze sítí nebo větrná energie, probíhají příliš pomalu. Zdá se mu „jako bychom ráno stáli v údolí a diskutovali, na který vrchol bychom měli vystoupit, dokud nezapadne slunce,“ říká šéf společnosti Siemens Energy.

Nový „zákon o klimatu“ spolkové vlády to příliš nezmění. „Můžeme cíle ještě třikrát zpřísnit, ale to moc nepomůže.“ Musíte urychlit implementaci a zvážit „co konkrétně je třeba udělat v letech 2022, 2023 a 2024,“ řekl podnikatel.

„Cítím se bláznivě, když vidím, kolik drahocenného času ztrácíme.“ Bruch se jako o okamžité opatření zasazuje o rychlejší rozšiřování obnovitelných energií, sítí a skladovacích zařízení, stejně jako o výstavbu nových elektráren na zemní plyn. Měly by kompenzovat zmenšující se kapacity při výrobě jaderné a uhelné elektřiny. “Ne každému se to líbí,” řekl. Bez zemního plynu to ale „prostě nebude fungovat“. (dts)


(Visited 233 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email