Silvestr v Berlíně: Útoky na záchranné složky, hasiči jsou v šoku

Zdroj: Berliner Feuerwehr - Twitter

Podobně jako v předchozích letech, i letos se hasiči, sanitáři a ani policisté při silvestrovských oslavách nevyhnuli v berlínských multikulturních čtvrtích agresivním útokům.

Na berlínském náměstí Alexanderplatz střílel mladý muž z poplašné pistole na policisty. Nejprve vypálil několik ran do vzduchu, poté, co se k němu policisté přiblížili, směroval střelbu na ně. Muž byl zadržen. Podobné případy jsou hlášeny ze čtvrtí Charlottenburg a Schöneberg.

Ve čtvrti Mariendorf bylo kromě jiného na příslušníky záchranných sborů stříleno petardami.

Nejhorší situace byla tradičně v berlínské čtvrti Neukölln s vysokou koncentrací muslimské populace, hlavně Turků a Arabů. Zde deset minut před jednou hodinou několik osob zaútočilo na posádku hasičského vozu, kdy nejprve na vůz střílely pyrotechniku a házely kameny. Poté násilně vnikly do kabiny vozu, kde po členech posádky střílely z poplašných pistolí. Posádka byla naprosto v šoku.

Ve stejné čtvrti byli napadeni kameny a pyrotechnikou příslušníci dobrovolných hasičů. Na ulici bylo zapáleno několik kontejnerů na odpadky a pneumatiky od vozidel. Také zde shořelo několik vozidel.

Ve čtvrti Berlin-Kreuzberg došlo k poškození autobusu městské hromadné dopravy, kdy bylo při střelbě zdemolováno přední sklo vozidla.

Ve čtvrti Wedding několik osob na ulici stříkalo dráždivý plyn na ulici.

Berlínští hasiči ráno zveřejnili bilanci z uplynulé noci, kdy došlo k 1 523 zásahům a 24 útokům na záchranáře. Podorobnější informace přinesl německý deník Berliner Zeitung.

(Visited 285 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku