Rabování a násilí v Německu: “SITUACE PODOBNÁ OBČANSKÉ VÁLCE” VE STUTTGARTU

Photo by pexels.com

V noci ze soboty 20.června na neděli došlo v Německém Stuttgartu k masivnímu plundrování a rabování. V centru města nedaleko stuttgartského Landtagu se v noci sešlo kolem pětiset převážně mladých mužů (tmavší pleti), kde si udělali párty.

Při policejní kontrole jednoho ze zúčastněných na podezření z požívání drog se situace vymkla kontrole. Ostatní zúčastnění se s kontrolovaným mladíkem “solidarizovali”, napadli policisty a policejní vozidla kameny a lahvemi.


Poté se tato početná skupina rozdělila do několika menších skupin, a v centru města tyto skupiny rabovaly obchody a ničili výlohy. Obchod s mobilními telefony, klenotnictví a další obchody byly vyrabovány.

ČTĚTE TAKÉ: Policie města New York hlásí nárůst kriminality

Policie zatkla 20 osob. Do policejní akce byl nasazen i policejní vrtulník. Ministr vnitra Baden-Württemberg situaci Strobl přirovnal situaci k “blízké občanské válce”.

(Visited 228 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku