SPOLKOVÁ VLÁDA NAŘÍDILA TVRDÁ VSTUPNÍ OMEZENÍ DO ZEMĚ

Fotka od Monkey7 z Pixabay

Německá spolková vláda nařídila minulý týden tvrdá vstupní omezení, kontroly mají ale velké nedostatky. Od soboty byl do Německa ukončen vstup lidí z pěti zemí, ve kterých se šíří koronavirová mutace.

Německo zakázalo vstup lidem z pěti zemí

Od soboty byl do Německa ukončen vstup lidí z pěti zemí, ve kterých se šíří koronavirová mutace. Nařízení však lze účinně provádět pouze na letišti. V pátek spolková vláda rozhodla o dopravních omezeních ze států s obzvláště vysokou prevalencí nových koronavirových mutací. Podle nařízení, které vstoupilo v platnost v sobotu, budou zpočátku do značné míry omezeny vstupy z Brazílie, Jihoafrické republiky, Velké Británie a států EU, Portugalska a Irska.

Seznam bude rozšířen, jakmile Institut Roberta Kocha označí další země za zvlášť postižené. Hlavním kritériem je potom skutečnost, kdy „mutanti jsou dominantní variantou“ v příslušných zemích, jak uvedl mluvčí ministerstva zdravotnictví.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:


Existují výjimky z dopravního omezení pro vracející se Němce a cizince s pobytem nebo právem na pobyt v Německu, pro osoby, které Německo využívají pouze jako tranzitní zemi, kteří přestupují na německé letiště, a pro některé další případy, jako je čistě nákladní doprava nebo lékařsky nutné lety. Takové případy musejí být hlášeny spolkové policii nejméně tři dny předem,a to podle vyhlášky, kterou spolkový kabinet přijal v pátek večer a disponují jím i německá média.

Vyhláška je platná prozatím do 17. února – pokud se Bundestag předem nerozhodne „zrušit určení epidemické situace s národní působností“ podle zákona o ochraně před infekcemi. Při první koronavirové vlně Německo zavedlo nejpřísnější ochranu hranic od vstupu do Schengenu v roce 1995. Mezi 16. březnem a 11. květnem byli cizinci z Francie, Rakouska, Dánska, Lucemburska a Švýcarska posláni zpět za hranice, pokud neměli vážný důvod pro vstup do Německa. Existovaly výjimky například pro pendlery, manžele nebo žadatele o azyl. V tomto období bylo na postižených hranicích odvráceno přibližně 196 000 lidí. Přitom německá kancléřka Merkelová při migrační krizi veřejně uzavírání hranic označovala za projev nepatřičného nacionalismu a tvrdě takové kroky odmítala.

Co se týče kontrol, tak ty nyní probíhají způsobem, kdy spolková policie monitoruje příhraniční oblasti a náhodně kontroluje občany, kteří těmito oblastmi projíždějí.

Zdroj: WELT


 

(Visited 238 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email