STARÁ DOBA SE OPĚT VRACÍ A S NÍ I POLITRUCI DO NĚMECKÝCH ŠKOL

V Sovětském svazu se takovým lidem říkalo politruci – političtí komisaři či osvětový důstojníci. V muslimských zemích jsou to potom strážci morálky. No a v Německu nyní spolková vláda financuje takzvané trenéry respektu – Respect Couch. Ti mají za úkol studentům určovat správný politický směr v oblasti politického extremismu, rasové a náboženské nesnášenlivosti a nenávisti.

 

Politický komisař (též osvětový důstojník či politrukpůvodně ruská zkratka vzniklá zkrácením originálního názvu политический руководитель – politický vedoucí) byl zástupce velitele útvaru (nebo jednotky) pro politickou práci. Byl to důstojník (původně zpravidla nevoják), který dozíral na velitele i celou jeho jednotku. Původním smyslem této funkce byl dozor nad bývalými carskými generály přijatými do Rudé armády, plné podřízení této armády stranické kontrole a udržování vysoké úrovně patřičného ideologického uvědomění mezi vojáky. Funkce existovala po roce 1945 i v tzv. lidových demokraciích (sovětizovaných státech střední a východní Evropy) a v Číně. V armádě ČSSR se funkce jmenovala ZVP (zástupce velitele pro věci politické).  zdroj: wikipedie
Jak uvádí německý mainstremový deník Spiegel, německá spolková vláda vyslat do škol dalších 151 specializovaných trenérů. Za účelem boje proti extremismu, nenávisti a rasismu ve školách financuje spolková vláda 151 nových pozic na plný úvazek, a to po celém Německu. Spolkové ministerstvo pro rodinné záležitosti v úterý v Berlíně oznámilo, že nově najatí „Respect Coaches“ mají podporovat „uctivou spolupráci mezi žáky“.

Roční financování ve výši 15 milionů eur je nyní k dispozici až do roku 2024 – kromě stávajícího ročního financování ve výši 21 milionů eur.

Podle ministerstva vědecká studie o nasazování „trenérů respektu“ ukázala, že by více než 80 procent škol takové odborníky chtělo. Čím déle jsou trenéři ve škole aktivní, tím větší je jejich vliv na soužití studentů. Kromě toho se mladí lidé osobně posilují a hlásí pozitivní účinky na klima ve třídě. Trenéři respektu jsou od roku 2018 nasazeni na přibližně 460 školách po celé zemi. Od té doby jejich práce oslovila více než 126 000 studentů. „V naší společnosti nesmíme tolerovat politický nebo náboženský extremismus, nenávist a misantropii, zejména ne na našich školách,“ zdůraznila Juliane Seifert, státní tajemnice ministerstva pro rodinu.

Fotka od StockSnap z Pixabay

Od roku 2024 budou němečtí studenti čelit vlně represí, špionáže a udávání, přičemž to vše bude placené z peněz daňových poplatníků, tedy rodičů dětí. Celkem na to má být vynaloženo 36 milionů EUR ročně. Nesouhlas s tím oznámila parlamentní skupina AfD. Její parlamentní výkonný ředitel Dr. Götz Frömming požaduje od spolkové vlády vysvětlení.

Jde totiž o to, že hranice extremismu, nenávisti a misantropie jsou v dnešní dekadentní době velmi nejasné. Vymezení se proti politice otevřených hranic, kterou v roce 2015 převedla do praxe německá kancléřka Angela Merkelová, nebo vymezení se proti vymazání rozdílů mezi uprchlíkem – tedy člověkem, ktery potřebuje a má nárok na pomoc – a ekonomickým migrantem – člověkem, který migruje do jiného státu za sociálními dávkami – tak, jak ho zavádí Globální migrační pakt ještě neznamená, že německý student nenávidí své spolužáky s jinou barvou pleti nebo jiného původu.

Jde zde opět o politickou indoktrinaci dětí a mládeže tak, jak se běžně používá v totalitních režimech.


(Visited 201 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu