Střelba v Londýně. Muž pobodal několik lidí, policie ho zastřelila. Policie označila čin za terorismus.

Ilustrační foto: By HTUK - Own work, Public Domain, Link

Ve Streathamu (jižní Londýn) dnes byl policií zastřelen útočník s nožem. Podle zpráv světových agentur, pobodal několik lidí. Policie označila čin za terorismus.

Muž byl zastřelen ozbrojenými důstojníky ve Streathamu (jižní Londýn). Má se za za to, že bylo pobodáno (zraněno) více lidí. Policie událost označila jako teroristický čin.  Několik videí z události bylo zveřejněno také na Twitteru, ale jejich pravost není ověřena. O útočníkovi zatím nejsou žádné informace.

Naposledy se podobný incident odehrál v Londýně v listopadu 2019, kdy policie zastřelila muže, který měl na sobě falešnou sebevražednou vestu a který zabila dva lidi a další tři zranil, než byl zneškodněn.

Aktualizace: 19:30

Londýnská metropolitní policie na svém twitterovém účtu informovala, že zraněni byli 3 lidé, z toho jeden vážně.

Útočník byl pod aktivním policejním dohledem a incident měl co do činění s islámským radikalismem, uvedl pro televizi SKY NEWS jejich bezpečnostní zpravodaj.  Totéž uvádí i Reuters s odkazem právě Sky News


K incidentu se vyjádřil na twitteru i premiér Boris Johnson

(Visited 157 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu