Švédsko schválilo nový zákon o odškodnění osob poškozených vakcínami proti Kovidu

Ilustrační foto: Fotka od torstensimon z Pixabay

Švédsko schválilo nový zákon, který bude odškodňovat oběti poškozené očkováním proti Kovidu. Nový zákon by měl vstoupit v platnost v prosinci, ale zpětně by poskytl také odškodnění každému, kdo byl v důsledku očkování před tímto datem poškozen.

Švédská vláda oznámila nový návrh, podle kterého budou mít nárok na odškodnění ti, kteří dostali vakcíny proti koronaviru a v důsledku toho jim byla způsobena újma na zdraví.

Švédská vláda nový návrh oznámila ve čtvrtek a ministryně sociálních věcí Lena Hallengrenová k němu uvedla:

“Vážné vedlejší účinky vakcín proti COVID-19 nejsou neobvyklé, ale jako jednotlivci byste si měli být jisti, že v případě zranění bude vyplacena finanční náhrada.”

“Tímto zákonem se stát zavazuje uhradit náhradu škody způsobené schválenými očkovacími látkami proti COVID-19, v případech, kdy vakcína není kryta zdravotním pojištěním nebo pokud peníze ze zdravotního pojištění nestačí,” dodala Hallengrenová.

Nový zákon přichází poté, co Švédská rada pro farmaceutické pojištění v prosinci loňského roku učinila kroky k omezení odpovědnosti za pojištění v případě zranění způsobených očkováním během pandemie.

“Vzhledem k omezení zdravotního pojištění existuje slabší ochrana před možným sériovým poškozením způsobeným vakcínami proti KOVID-19 než pro jiné léky.”

Vláda se proto domnívá, že je v tomto ohledu potřeba, aby stát zdravotního pojištění doplnil, “uvedla vláda v tiskové zprávě.

Nový zákon vstoupí v platnost v prosinci, ale zpětně poskytne odškodnění každému, komu byla v důsledku očkování před tímto datem způsobena újma na zdraví. Vláda rovněž navrhla vyčlenit na financování iniciativy 10 milionů švédských korun (837 761 GBP/1 159 443 USD).

Švédsko se po Portugalsku stalo druhou evropskou zemí, která zakázala vstup do země lidem z nejvíce očkované země Izrael. Švédsko také zakázalo vstup občanům z USA, Kosova, Libanonu, Černé Hory a Severní Makedonie.

Náhrada za újmu na zdraví související s vakcínou je v jiných zemích obtížnější – například ve Spojených státech, kde právníci potenciálním klientům řekli, že o odškodnění možná nebudou moci žádat.


TAKÉ JSME PSALI:


Začátkem tohoto roku kanadská federální vláda zahájila program kompenzace způsobené újmy na zdraví způsobeného očkováním, ale uvedla, že na náhradu škody budou mít nárok pouze osoby s „vážnými a trvalými následky“.

Mezitím dostal od singapurského ministerstva zdravotnictví šestnáctiletý teenager odškodnění ve výši 225 000 dolarů poté, co prodělal kvůli vakcíně Pfizer COVID-19 infarkt.

16letý mladík, který byl šest dní po podání první dávky vakcíny COVID-19 dne 27. června 2021 hospitalizován v nemocnici a vyžadoval intenzivní péči, se nyní stále zotavuje a v současné době prochází rehabilitací.

Dělá dobré pokroky a své každodenní činnosti může vykonávat bez pomoci. V příštích týdnech bude pravděpodobně propuštěn, ale pravděpodobně bude nějakou dobu vyžadovat ambulantní rehabilitaci, než se bude moci vrátit do školy a pokračovat v dalších aktivitách. Lékařský tým bude pokračovat v léčbě a sledovat jeho zdravotní stav.

Lékařská vyšetřování zjistila, že se u mládeže vyvinula akutní závažná myokarditida, která vedla k zástavě srdce, uvádí tisková zpráva singapurského ministerstva zdravotnictví.

Nedávno při podobném incidentu zemřel 19letý zdravý student v Indii, a to na krvácení do mozku poté, co dostal očkovací látku COVID-19.

Zatímco rodina oběti říká, že zemřel kvůli vedlejším účinkům vakcíny, lékařské konsorcium je incidentem zmateno.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv přidal varování k informačním listům pacientů a poskytovatelů k očkovacím látkám Pfizer a Moderna Covid-19, aby upozornil na riziko srdečního zánětu.

Myokarditida je srdeční onemocnění, které vede k zánětu srdečních svalů. Zánět je důsledkem imunitní reakce těla na určitou infekci, která vede k oslabení a otoku srdce.

Kanadské ministerstvo zdravotnictví odpovědné za národní zdravotní politiku, přidalo Bell’s Palsy jako varování na štítky vakcín Pfizer COVID-19.

Dříve se ukázalo, že vakcína proti koronaviru Pfizer může být spojena s formou závažného zánětu oka zvaného uveitida, která může vést k trvalé ztrátě zraku, podle multicentrické izraelské studie vedené prof. Zoharem Habot-Wilnerem z tel Avivského Sourasky Medical Center .

Izraelský národní výbor (IPC), civilní orgán složený z předních izraelských zdravotnických odborníků, zveřejnil svou dubnovou zprávu o vedlejších účincích vakcíny Pfizer, která naznačuje poškození téměř každého systému v lidském těle.

Vakcína Pfizer je spojena s více úmrtími v Izraeli než s AstraZenecou v celé Evropě. Zjištění jsou katastrofická na všech možných úrovních. Toto je podrobná zpráva, která zdůrazňuje nejničivější zjištění.


(Visited 475 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu