SVĚTOVÉ EKONOMICKÉ FÓRUM ZÁMĚRNĚ LŽE O SITUACI V AFRICE

By World Economic Forum at en.wikipedia, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6419706

Mezitím, co mainstremová média přinášejí reálné informace z Afriky o tamní pandemické situaci, která je velice pozitivní, Světové ekonomické fórum WEF Klause Schwaba zveřejňuje ve stejný čas naprosto hororvé scénaře za jediným účelem: propagace vakcín proti Kovidu. V Africe je sice proočkováno pouze 6 % populace, nicméně po pandemii zde není ani památky. Podorobný popis situace zveřejnil například německý mainstreamový deník Die Welt.

A co píše Světové ekonomické fórum?

Vysoká míra infekce zastavuje Afriku, ale mladí inovátoři na celém kontinentu využívají soubor dovedností sociálního podnikání, aby od základů bojovali s pandemií.

Statistiky jsou ponuré: Pouze 77 milionů lidí bylo v Africe plně očkováno proti novému koronaviru – to je pouhých 6 % její populace. Pro srovnání, více než 70 % zemí s vysokými příjmy již očkovalo více než 40 % svých lidí.

Tvrdošíjně vysoká míra infekce, s opakujícími se vrcholy každých několik měsíců, vede ke katastrofální ztrátě živobytí, přerušení školní docházky a roztřepení sítí sociálního zabezpečení. Africké vlády a mezinárodní organizace se snaží zajistit přístup k péči a udržet místní obyvatelstvo v bezpečí.

Uprostřed tohoto boje existuje síla, která má moc změnit trajektorii pandemie COVID-19 – mladí inovátoři na celém kontinentu, kteří využívají sadu dovedností sociálního podnikání, aby věci od základu zlepšovali.V celé Africe existují tisíce sociálních podnikatelů, kteří provozují organizace, které slouží těm nejzranitelnějším a nejvíce marginalizovaným ve společnosti. Během pandemie sehrály zásadní roli v reakci na bezprostřední zdravotní a existenční potřeby těch, kterým hrozí, že zůstanou pozadu. Často to udělali pomocí obchodních principů a nejlepších technik ze soukromého sektoru.

COVID Response Alliance for Social Entrepreneurs

Řekli bychom, že neexistuje žádná jiná výzva, pro kterou by se jejich přístup tak dobře hodil, a proto Schwab Foundation for Social Entrepreneurship půjčuje svou podporu prostřednictvím COVID Response Alliance for Social Entrepreneurs. Aliance sdružuje 86 členských organizací, které uznávají zásadní roli, kterou sociální podnikatelé hrají při podpoře nejzranitelnějších během pandemie i po ní.

Společně tyto organizace podporují odhadem 100 000 podnikatelů, kteří společně ovlivňují téměř dvě miliardy lidí. Například, když se v Indii rozmohla varianta Delta, členové Aliance zveřejnili seznam 50 nejlepších zasahujících na poslední míli v Indii, z nichž každý přináší kritické zdroje, informace a sítě do boje proti COVID-19.

Situace v Africe je velmi podobná: V době, kdy byly mainstreamové podpůrné systémy zahlceny, tito sociální podnikatelé soustavně posilují, aby zaplnili mezery, zejména v těžko dostupných chudých nebo venkovských komunitách.

Inovace, akce a energie africké mládeže – celkem více než 200 milionů lidí na celém kontinentu – jsou neuvěřitelně důležité, abychom se dostali na druhou stranu pandemie.

Jako uznání živé demografické skupiny mládeže v Africe a ve snaze posunout status quo v oblasti vakcín zahájilo Světové ekonomické fórum kampaň, která spojila 108 mladých globálních lídrů a globálních tvůrců ze šesti kontinentů. Kampaň, která byla zahájena na Mezinárodní den mládeže 2021, má zastoupení z 33 zemí včetně Demokratické republiky Kongo, Etiopie, Gabonu, Keni, Madagaskaru, Mauricia, Senegalu, Somálska, Jižní Afriky, Tanzanie a Ugandy.

Tyto komunity mladých globálních vůdců a globálních tvůrců – vůdců příští generace vybraných Světovým ekonomickým fórem pro jejich mimořádný potenciál – jsou aktivační silou potřebnou k urychlení spravedlivého zavádění vakcín, zejména v subsaharské Africe. Začali získávat základní údaje související s přístupem k vakcíně; vyvolalo problémy s poptávkou tím, že odhalilo mýty a mylné představy, které podněcovalo váhavost ohledně vakcín, a ovlivnilo tvůrce rozhodnutí, aby podporovali rámce pro spravedlivé přidělování.

Young Global Leaders a Global Shapers společně rozšiřují své poselství na platformách sociálních médií, obhajují globální očkovací solidaritu a vyzývají k očkování pro všechny. Kromě toho komunity spolupracují se širší skupinou mládeže na vývoji prioritních plánů zaměřených na lidi s cílem podpořit dostupnost vakcíny pro všechny občany, včetně obtížně dosažitelných populací.

Krize COVID zdaleka nekončí. Stále je třeba věnovat pozornost několika klíčovým oblastem, včetně prevence a ochrany, léčby a pomoci, včetně přístupu k vakcíně a zajištění živobytí. 1,2 miliardy lidí v Africe nemůže zůstat pozadu ve snaze hodit pandemii za hlavu.

Dlužíme budoucím generacím i sobě, že stojíme po boku místních podnikatelů a aktivistů. Mají moc změnit trajektorii COVID-19 v Africe i mimo ni. Společně přinášejí energii, nápady, kreativitu a naději, která v těchto temných dnech COVID-19 chybí.

My v Zdravotní platformě Světového ekonomického fóra spolu s našimi komunitami Global Shaper and Leader, Schwab Foundation for Social Entrepreneurship a členy COVID Response Alliance for Social Entrepreneurs jsme odhodláni dělat, co je v našich silách, abychom jim pomohli vést. Zveme ostatní, aby se k nám připojili.


(Visited 76 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku