SYŘAN V NĚMECKÉM VLAKU ICE 928 POBODAL CESTUJÍCÍ

Vlakvedoucí se útočníkovi postavil s hasicím přístrojem v ruce. Sobota ráno, těsně před devátou hodinou. V ICE 928 z Pasova (Bavorsko) směrem na Hamburk sedí asi 300 cestujících, kteří si čtou, spí a mluví. Dokud jeden z nich nevezme do ruky nůž!

Na půli cesty mezi Regensburgem a Norimberkem se náhle ze 4 vozu vlakové soupravy ozývají zděšené výkřiky. Syřan (27) bodne nožem tři cestující. Muži (26, 39, 60) jsou těžce zraněni.

Jeden cestující pro „Mittelbayerische Zeitung“ vypověděl, že se žena vyzbrojila lakem na vlasy a že strojvedoucí se postavil proti útočníkovi s hasicím přístrojem v ruce.

Takto útok prožívali svědci:

Renate Kammann (77) zrovna stála v uličce, když uslyšela ostatní cestující křičet: „Lidé křičeli, je tam útočník s nožem. Všichni se hnali dozadu.Málem mě ušlapali.“

Ve vlaku jel i Ludwig Faust (68), který pro Bild am Sonntag uvedl: „Slyšeli jsme křik. Lidé vybíhali ze 4 vozu. Chtěl jsem vědět, co se děje, když jsem najednou uviděl na podlaze muže. Naštěstí tam byla policie neuvěřitelně rychle.“

Okamžitě lidé volali na tísňové linky, strojvedoucí zastavil vlak na malém nádraží v Seubersdorfu. Tam policie spěchá do vozu číslo 4, přemůže útočníka a okamžitě ho zatkne. Cílová stanice!

Všichni cestující musí z vlaku vystoupit, jsou přemístěni na obecní úřad a vyslýcháni policií. Zranění jsou převáženi do nemocnic, někteří v ohrožení života. Podle svědka měl mít mladý muž bodnou ránu na hrudi a několik dalších na hlavě.

Podezřelý přišel ze Sýrie v roce 2014

Podle informací BILD am Sonntag je pachatelem Syřan Abdalrahman A. (27), který v roce 2014 vstoupil do Německa jako uprchlík a ve vlaku volal o pomoc. Proč muž napadl tři lidi, se zatím neví.

„Pozadí činu je v současné době stále zcela nejasné,“ uvedl policejní mluvčí. Podle policie zatím nejsou žádné konkrétní indicie o dalších pachatelích. Podle informací BILD am SONNTAG bydlí A. na studentské koleji v Pasově. Tam také později proběhla razie.

Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (72, CSU) na Twitteru uvedl: “Chtěl bych poděkovat všem, zejména policii a vlakovému personálu, za jejich odvážné úsilí, které zabránilo ještě horším věcem.“

Železnice Řezno – Norimberk byla na hodiny uzavřena a vlaky začaly znovu jezdit až v pondělí večer.

Mezitím média neváhala a okamžitě začala šířit zprávu, že sysrký uprchlík je psychicky nemocný.


NĚMECKÁ VLÁDA SELHALA – NYNÍ CHYBÍ 6500 LŮŽEK INTENZIVNÍ PÉČE

Bavorský premiér Markus Söder v úterý v pořadu BILD LIVE řekl: „Celý systém zdravotní péče.

Žádný komentář

Terorismus: Od roku 2014 bylo v Evropě zabito více než 300 lidí a zraněno více než 1700 lidí při teroristických útocích rukou přistěhovalců a uprchlíků

Politici nám s oblibou předkládají, že teroristické útoky páchané v posledních třech letech v Evropě, nesouvisí s uprchlickou krizí..

Spolková vláda neměla v úmyslu otevřít školy ani v případě, kdyby desátého ledna skončil lockdown

Takzvaný „odborník na zdraví“ od německých sociálních demokratů (SPD) Karl Lauterbach, který dostává v německých.

Žádný komentář

Migranti poslali z Německa 4,2 miliardy Eur do svých zemí původu

28.8.2017 Berlín / Německo Přistěhovalci v Německu odeslali v minulém roce více jak 4 miliardy.

NĚMECKO: MERKELOVÁ TLAČÍ NA KRÁTKÝ, ALE VELMI TVRDÝ LOCKDOWN

Po jeho kontroverzním prosazování „přemosťovacího lockdownu“ dostává vůdce CDU Armin Laschet podporu od kancléřky Angely.

Žádný komentář

NĚMECKO: Krádež dezinfekčních prostředků na dětské klinice!!!!! Nákupní panika. Obchody doslova pod útokem. Hodinové fronty u pokladen

Obchody doslova pod útokem. Dezinfekční prostředky a ochranné masky odcizené z dětského oddělení. To je.

10 comments
(Visited 41 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku