TROMBÓZOU ZPŮSOBENOU VAKCÍNAMI ASTRAZENECA JSOU POSTIŽENY PŘEVÁŽNĚ ŽENY, TŘI ZEMŘELY

Foto: wikipedia lic. public domain

Sedm případů nezvyklé trombózy, které byly důvodem k pozastavení očkování vakcínou AstraZeneca, zasáhlo lidi ve věku mezi 20 a 50 lety. V úterý to oznámil institut Paula Ehrlicha. Šest z nich mělo takzvanou trombózu sinusových žil, kde se jedná o ženy mladšího až středního věku. Další případ s mozkovým krvácením v důsledku nedostatku krevních destiček byl z lékařského hlediska velmi srovnatelný. „Všechny případy se vyskytly mezi 4. a 16. dnem po očkování vakcínou Covid-19 AstraZeneca,“ uvádí se. Tři ze sedmi postižených lidí zemřeli.

zpráva na focus.de

Všichni odborníci, kteří případy konzultovali a posuzovali se jednomyslně domnívají, že zde lze pozorovat určitý vzorec a že souvislost mezi hlášenými chorobami a očkováním vakcínou AstraZeneca „není nepravděpodobná“, uvedla PEI.

Počet případů po takovém očkování je proto statisticky významně vyšší než počet trombóz mozkových žil, které se běžně vyskytují v populaci bez očkování: „Asi by se očekával jeden případ, hlášeno bylo ale sedm případů.“

Závažná trombóza mozkových žil s nedostatkem krevních destiček po naočkování vakcínou AstraZeneca postihuje zejména mladší lidi a lidi středního věku, jak uvádí deník Focus.


MOŽNÁ BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT:


„Po zvážení výše uvedených skutečností institut Paula Ehrlicha doporučil v Německu preventivně pozastavit očkování vakcínou COVID-19 AstraZeneca, aby bylo možné dále analyzovat tyto a další případy,“ uvedl institut. Odborníci z Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) proto během týdne prozkoumají, zda a jak tyto nálezy ovlivňují poměr přínosů a rizik vakcíny Astrazeneca a schválení vakcíny EU.


Zprávy Studia Berlín na Svobodném Rádiu každou středu od 18:00 hodin.


Pro primátorku Kolína nad Rýnem je důležitější rychlost očkování než možné dopady vedlejších účinků vakcíny AstraZeneca na lidi.

Prozatímní zastavení očkování vakcínami AstraZeneca nemile překvapilo německé obce. Podle vyjádření zástupců města Kolína nad Rýnem muselo být v pondělí v kolínském očkovacím středisku zlikvidováno 117 očkovacích dávek přípravku Astrazeneca, protože již byly otevřeny a již je nebylo možné skladovat. „Rozbalená vakcína může být použita pouze po dobu několika hodin,“ uvedla v úterý mluvčí města. Do soboty jsou zrušené veškeré termíny na očkování, při nichž měla být vakcína AstraZeneca použita. Jedná se o 8706 termínů. Město zdůrazňuje, že jsou naplánována data očkování vakcínou od firmy Biontech.

Kolínská primátorka Henriette Rekerová (nezávislá) očekává co nejdříve objasnění, zda a kdy může vakcinace vakcínami Astrazeneca pokračovat. „Myslím si, že zastavení spolkové vlády očkování vakcínou AstraZeneca je nesmírně politováníhodné, protože prozatím zpomaluje naše očkovací úsilí,“ uvedla. Jakmile bude opět jasno, pokusí se město Kolín nad Rýnem zvýšit kapacity očkovacího centra, aby bylo možné očkování dohnat. „Chceme se vyhnout zpožděním v očkovací kampani v Kolíně nad Rýnem.“


 

 

(Visited 1 193 times, 2 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku