U DURYNSKÉHO PŘEDSEDY AFD HÖCKEHO PROBĚHLA DOMOVNÍ PROHLÍDKA KVŮLI PŘÍSPĚVKŮM NA FACEBOOKU

Foto: wikimedia autor: PantheraLeo1359531 CC BY-SA 4.0, Link

V průběhu vyšetřování podněcování k nenávisti byl prohledán dům durynského předsedy AfD Björna Höckeho (49). Odpovědné státní zastupitelství v Mühlhausenu před několika dny potvrdilo, že v Höckes v okrese Eichsfeld došlo k odpovídající policejní akci.

Státní zastupitelství se zabývá obviněním proti durynskému šéfovi AfD téměř rok. Jedná se mimo jiné o prohlášení proti námořní „záchráňkyni“ Carole Racketeové (33), o které Höcke údajně psal příspěvky na sociálních médiích.

Höcke je podezřelý ze zveřejnění obrázku Racketeové s textem: „Dovezla jsem mučení, sexuální násilí, obchodování s lidmi a vraždy.“ Podle podezření státního zástupce mohl tak Höcke určitou skupinu lidí – uprchlíky – označit za zločince.

Mluvčí státního zastupitelství uvedl, že by domovní prohlídka měla poskytnout informace o autorství těchto prohlášení. Za účelem oficiálního umožnění státním zástupcům vyšetřovat Höckeho zrušil justiční výbor durynského zemského parlamentu v prosinci loňského roku Höckemu imunitu.

Zemský mluvčí AfD Stefan Möller hovořil v sobotu večer o „nízkém bodě ve zneužívání soudnictví proti údajně nepodřízeným politickým názorům“.

Björn Höcke je také zakladatelem „křídla“ strany, které bylo později klasifikováno jako pravicově extremistické.

Skupina se nyní formálně rozpustila, ale podle názoru Spolkového úřadu pro ochranu ústavy program a osobní potenciál „křídla“ v regionálním sdružení AfD pokračoval. Federální úřad pro ochranu ústavy Thomas Haldenwang nazval Höcke pravicovým extremistou.

Minulý týden vyšlo najevo, že Durynský úřad pro ochranu ústavy nyní klasifikoval státní sdružení AfD pod Höckovým vedením jako jistě extremistické.


(Visited 73 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email