“UPRCHLÍCI” PODPÁLILI AZYLOVÉ CENTRUM

0:30 7.1.2017 Německo
V pátek bylo v azylovém zařízení v německém Hövelhof-Staumühle zadrženo pět azylantů, kteří jsou podezřelí, že ve čtvrtek zapálili matrace, potvrdil mluvčí Bielefeldské policie. Na 30 azylantů bylo převezeno do nemocnice, jeden z nich se nachází ve vážném stavu, píše FOCUS Online.

“U osob převezených do nemocnice převažuje podezření na otravu kouřovými zplodinami.”, uvedla mluvčí kraje Paderborn. Podle vyjádření hasičů bylo na místě ošetřeno 24 osob, policie hovoří o 27. osobách. Hasičům se ve večerních hodinách podařilo oheň uhasit.

Budova téměř celá vyhořela

“Požár vypukl v odpoledních hodinách v jedné z bývalých vojenských budov. Budova téměř kompletně vyhořela.”, potvrzuje mluvčí policie v Paderborn. Vyšetřování probíhá, v pátek by měl na místo dorazit znalec z oblasti stavebnictví. V tomto azylovém zařízení je momentálně ubytováno kolem 500. azylantů.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

(Visited 12 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku