Teroristický útok ve Francii: “Uprchlíkovi” se nelíbilo žít v zemi plné nevěřících, tak vyrazil s nožem do města

ilustrační foto: pexels.com

Francie včera zažila další teroristický útok. 33. letý Súdánec Abdallah Ahmed-Osman včera ve francouzském Romans-sur-Isère ležícího jižně od Lyon za pokřiku Allahu Akbar pobodal několik lidí. Útok provedl v několika obchodech a venku na veřejnosti. Dva lidé jsou mrtví, pět osob je zraněných.

Abdallah Ahmed-Osman narozený v roce 1987 žije od roku 2017 ve Francii jako uprchlík. Policii nebyl znám v souvislosti s páchaním trestné činnosti. Dnes byl zatčen další muž v souvislosti s teroristickým útokem. Jedná se o spolubydlícího podezřelého Abdallah Ahmed-Osmana. Policie již celkem zatkla tři osoby.

Při domovní prohlídce našla policie ručně psané dokumenty, kde si utočník stěžuje na “žití v zemi plné neveřících.”
V Romans-sur-Isère žije 35 000 lidí, je konzervativní a v roce 2015 odmítlo přijímat migranty. Tehdy uvedla konzervativní starostka Marie-Hélène Thoraval v jednom vyjádření, že město není schopné přijmout velký počet syrských uprchlíků, protože by nebylo poté schopné zajistit sociální rovnováhu ve společnosti.

(Visited 829 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

%d bloggers like this: