V BAVORSKU OMYLEM NAOČKOVALI PROTI KOVIDU DEVÍTILETOU DÍVKU, PŘÍPAD VYŠETŘUJE POLICIE

Ilustrační foto: Marco Verch Flickr licence CC BY 2.0

Bobingen (Bavorsko) – Špatná chyba v očkovacím středisku v Bobingenu (okres Augsburg). Ve skutečnosti měl být naočkován otec – místo toho dostala injekci jeho devítiletá dcera.

Policie ze Schwaben-Nord nyní vyšetřuje lékaře pro ublížení na zdraví z nedbalosti, což potvrdil policejní mluvčí na žádost BILDu. Hitradio RT1 o případu informovalo jako první.

V očkovací budce se lékař zeptal dívky, zda se nebojí injekcí, řekl otec rozhlasové stanici. Když lékař poté dezinfikoval horní část paže, otec to stále vnímal jako vtip.

Ale najednou doktor nasadil injekční stříkačku, která údajně obsahovala vakcínu Biontech. Vakcína je v současné době v Evropě schválena pouze pro osoby starší dvanácti let.

Lékař údajně okamžitě poznal svojí a omluvil se. Hořce plakal. RT1 řekl, že se celá rodina modlila, aby chyba neměla pro jeho dceru žádné zdravotní následky.

Okresní úřad Augsburg neučinil žádné prohlášení a odkázal na soukromého provozovatele.

Právník jménem poskytovatele služeb uvedl, že lékař mylně předpokládal, že dítě je vysoce rizikovým pacientem, který musí být očkován. Pracovník dostal od svého zaměstnavatele výpověď.

Naštěstí je dívka v pořádku, řekl policejní mluvčí BILDU.


(Visited 403 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email