V BERLÍNĚ SE UDÁVAJÍ SOUSEDÉ – POLICIE ZASAHUJE V BYTECH

Foto von form PxHere

Tak jako v každé době krize i dnes se najdou lidé, kteří rádi udávají své sousedy za porušování pravidel a nařízení. Berlín tomu není vyjímkou, což vyplývá ze zveřejněných policejních hlášení Berlínské policie. V berlínské městské části Lichtenberg policie na udání rozpustila soukromou párty v jednom bytě, podobný případ se stal poté v městské části Friedrichshain-Kreuzberg.

Policejní zpráva Č. 0226 ze dne 29. ledna 2021 Lichtenberg

V Lichtenbergu musely policejní síly ve čtvrtek večer rozpustit soukromý večírek. Jeden obyvatel Herzbergstrasse upozornil policii kolem 0:30 hodiny noční, kdy uvedl, že se zřejmě koná v zadní budově večírek. Když policie o něco později dorazila na místo, nebyla do prostor vpuštěna. Několik lidí se neúspěšně pokusilo uniknout přes střechu domu. V budově policie o něco později zjistila, že první a druhé patro bylo přeměněno na bar a klubovou část s karaoke systémem. Celkově policisté zajistili 31 lidí, kteří nedodržovali žádná pravidla vzdálenosti a nikdo z nich neměl ochranu úst a nosu. Policie také našla malé množství omamných látek, které byly zabaveny. Byly zaznamenány osobní údaje přítomných a byly provedeny odpovídající úkony.


ČTĚTE TAKÉ:


Policejní zpráva č. 0245 z 31. ledna 2021 Friedrichshain-Kreuzberg

Kvůli párty v bytě ve Friedrichshainu v sobotu odpoledne zalarmovali obyvatelé Warschauer Strasse policii. Podle několika svědků bylo z dotyčného bytu slyšet hluk večírku a lidé byli do bytu opakovaně vpouštěni. Na chodbě kolem 17:30 se policie setkala se čtyřmi lidmi, kteří se chystali zazvonit na zvonek uvedeného bytu. Jedna žena se pokusila uprchnout, ale policie ji zastavila. Obvinění byla vypsána proti všem čtyřem zadrženým osobám.

Poté, co několikrát policie zazvonila na zvonek u dveří, muž konečně otevřel dveře, ale jakmile je uviděl, okamžitě je zavřel. Až po dalším zazvonění a klepání 43letý nájemce znovu otevřel dveře a prohlásil, že v bytě byli pouze on a jeho přítelkyně. Až po několika žádostech muž pustil policii do bytu. Kromě 43letého tam našli osm dalších lidí. Podle prohlášení místní policie se údajně všichni chovali extrémně nespolupracujícím způsobem, v některých případech popírali existenci současné pandemie a vysmívali se všem opatřením. Několik přítomných lidí průběžně natáčelo policejní opatření. Poté, co byly zaznamenány osobní údaje všech přítomných, byly osoby mimo domácnost z bytu vyhoštěni a byly podány oznámení o porušení vyhlášky o opatřeních pro kontrolu infekce.

Oba dva případy prošetřovala policie na základě udání sousedů.

Zdroj 1 Zdroj 2


(Visited 473 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku