V Dánsku oceňovaný televizní program „Ultra Strips Down“ ukazuje nahé dospělé dobrovolníky před školáky ve věku od 11 do 13 let

Printscreen video “Ultra Strips Down”

Dánská dětská show se natáčí před živým publikem složeným z dětí, které kladou dospělým hostům různé otázky. Oceněný televizní program s názvem „Ultra Strips Down“ umožňuje přítomným účastníků ve věku od 11 do 13 let klást dospělým dobrovolníkům jakékoli dotazy které chtějí,  jako součást propagace na podporu pozitivního vnímání těla a boje proti studu za tělo.  Tvůrci seriálu trvají na tom, že jejich motivem je rozptýlit myšlenku,  že existují dokonalé typy těla.

 

Nedávná epizoda se zaměřila na pokožku a vlasy. Děti z kodaňské školy Orestad čelili pěti dospělým, kteří shodili župany a odhalili na pódiu svá nahá těla. Jedno z dětí, jak uvedl New York Times, se například ptalo, v jakém věku jim začalo růst ochlupení. Další se ptalo, jestli přítomná žena zvažuje o odstranění tetování. Třetí otázka zněla, jestli jsou spokojeni se svými intimními partiemi. (video na facebooku DR Ultra)

 

Přes relativně tolerantní postoj Dánska k nahotě a “dobře míněném účelu pořadu”, vyvolala show, která nyní pokračuje ve své druhé sezóně na kanálu nazvaném DR Ultra, odporem. Přední člen pravicové Dánské lidové strany Peter Skaarup údajně prohlásil, že takovouto show je pro děti „příliš brzy“ a dokonce že je „zkazí“. „Je příliš brzy na to, aby děti začaly s mužskými a ženskými genitáliemi v tomto věku, řekl dánskému bulvárnímu listu B.T. “Už tak jim v hlavách běhá příliž mnoho věcí.“ “Musí se to naučit ve správný čas,” dodal a uvedl, že tyto informace by měli předkládat rodiče nebo školy, “aby nebyly předkládány tak vulgárně, jak to dělá tento dětský kanál.”

Diváci své názory vyjádřili pod klipem pořadu zveřejněným na facebookové stránce DR Ultra. Zatímco některé komentáře vyjadřovali pořadu podporu, ostatní se ostře vyjadřovali proti hlavnímu konceptu pořadu: vystavení dětí nahým dospělým tělům.

Seriál běží již druhým rokem

První sezóna seriálu, vysílaná v roce 2019, získala na dánském televizním festivalu cenu za nejlepší dětský program. Sezóna 2020 bude mít celkem pět epizod zaměřených na různá témata. Děti musí mít souhlas rodičů, aby se mohly objevit v programu. „Ultra Strips Down“ ukazuje dospělé dobrovolníky různých tvarů, věku, ras a pohlaví. Jeden dobrovolník má nanismus, zatímco jiný je dospělý transsexuál, který podstoupil vasektomii a dává přednost zájmenům „oni / jim“.

Producent pořadu Schow (29 let), který se podílel na konceptu pořadu uvedl, že jde o to, jak čelit každodennímu bombardování mladých lidí obrázky dokonalých – nerealistických těl. “Možná že se najdou lidé, kteří řeknou:  Panebože, kombinují nahotu a děti, ale to nemá nic společného se sexem, jde o to vidět tělo jako přirozené, takové jaké je.” dodal.

(Visited 1 001 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu