USA má také nedostatek zdravotních pomůcek: V neděli v New Yorku přistálo první z 22 letadel s dodávkou zdravotnického materiálu z Číny.

Ilustrační foto

Spojené státy americké mají také nedostatek zdravotnického materiálu. Nakupují v Číně. První letadlo s 80 tunami materiálu přistálo v neděli v New Yorku. Naplánováno je zatím 22 letů.

Obchodní letadlo nesoucí 80 tun rukavic, masek, ochranných obleků a dalších zdravotnických potřeb ze Šanghaje se v neděli přistálo New Yorku. Jde o první z 22 plánovaných letů, které dodají do USA tolik potřebný zdravotnický materiál.  USA má největší počet potvrzených výskytů koronaviru na světě.

[COVID19-WIDGET country=”USA” title_widget=”USA” confirmed_title=”prokázaných” ” deaths_title=”počet úmrtí” recovered_title=”počet vyléčených”]

Letadlo dodalo 130 000 respirátorů N95, 1,8 milionu obličejových masek a plášťů, 10 milionů rukavic a tisíce teploměrů určených k distribuci do New Yorku, New Jersey a Connecticutu, uvedla mluvčí Federální agentury pro řízení mimořádných situací (FEMA)  Lizzie Litzow. Paní Litzow dále uvedla, že další lety dorazí do Chicaga v pondělí a do Ohia v úterý, a že dodávky budou odtud rozesílány do ostatních států pomocí distribučních sítí v soukromém sektoru.

Zdravotnické potřeby, které v neděli dorazilo do New Yorku však představují pouze malou část skutečné potřeby. Ministerstvo zdravotnictví odhaduje, že pokud bude pandemie trvat rok, Spojené státy budou potřebovat 3,5 miliardy respirátorů. Trumpova administrativa se snaží zvýšit výrobu respirátorů, ventilátorů a dalších zdravotnických potřeb ve Spojených státech, ale většina továren již nyní běží na plnou kapacitu.

Ne všechny dodávky ale pocházejí z Číny. Paní Litzow uvedla, že Spojené státy spolupracují s výrobci z Thajska, Malajsie, Vietnamu, Tchaj-wanu, Indie, Hondurasu a Mexika.

[COVID19-WIDGET title_widget=”Svět” confirmed_title=”prokázaných” ” deaths_title=”počet úmrtí” recovered_title=”počet vyléčených”]

(Visited 141 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

%d bloggers like this: