Německo: V NEDĚLI ZAVLÁDL KVŮLI ZPŘÍSNĚNÝM OPATŘENÍM NA BOVORSKO-ČESKÉ HRANICI CHAOS

Německá vláda prohlásila Českou republiku za vysoce rizikovou oblast. Díky tomu se zpřísňují požadavky na pendlery přejíždějící německo-české hranice. Ti se musejí nyní nově prokázat negativním testem na koronairus, který není starší více jak 48 hodin.

Pro občany České republiky cestující do Německa platí nová přísná omezení. Nyní musí předložit negativní výsledek korona-testu, který nesmí být starší než 48 hodin. V neděli se u testovacího centra ve Schirndingu vytvořily dlouhé fronty lidí.

Německá vláda prohlásila Českou republiku za vysoce rizikovou oblast. Díky tomu se zpřísňují požadavky na pendlery přejíždějící německo-české hranice. Ti se musejí nyní nově prokázat negativním testem na koronairus, který není starší více jak 48 hodin. Z toho vyplývá, že pendleři musí absolvovat test na koronavirus každé dva dny namísto jednou týdně, jak tomu bylo dříve.

Testovací centrum ve Schirndingu zažilo nápor, který nezvládlo

Mluvčí okresního úřadu ve Wunsiedelu sdělila veřejnoprávní BR, že testovací centrum na hranicích ve Schirndingu ve čtvrti Wunsiedel již navýšilo jak počet testů, tak počet personálu. V neděli byly u tohoto testovacího centra značné čekací doby, někdy stovky lidí musely čekat venku: do poledne se nechalo otestovat přibližně 1200 přeshraničních pendlerů. Jedním z důvodů enormního náporu lidí na toto testovací centrum byla skutečnost, že v neděli nebyly otevřeny další testovací centra podél německo-českých hranic, a proto do Schirndingu přijelo mnoho lidí z jiných regionů.


Mohlo by vás zajímat:


Ve Waldsassenu bylo v krátké době otevřeno další testovací centrum

Dlouhé fronty a čekací doba dnes vyvolaly diskuse na sociálních sítích, kdy někteří uživatelé popisovali situaci jako chaotickou a nepochopitelnou. Kvůli návalu bylo v krátké době otevřeno testovací místo ve Waldsassenu v Horním Falcku (okres Tirschenreuth). Policie hovořila o výrazně zvýšeném počtu návštěvníků testovacích míst.

Aby se v budoucnu pendleři vyhnuli dlouhým čekacím dobám, mají možnost se zaregistrovat k testu online na webových stránkách okresu Wunsiedel. Pendleři a další lidé cestující z České republiky do Německa mají na výběr mezi testy PCR a rychlými testy. I přes značnou kritiku se v zásadě testovací místo dokázalo vyrovnat s očekávaným vyšším objemem a bylo na něj připraveno, uvedla okresní mluvčí.

1 500 lidí přejede denně horní franko-českou hranici

Každý týden dojíždí přes horní franko-českou hranici ve Schirndingu kolem 1 500 lidí za prací do zemského kraje Wunsiedel. Přibližně jeden z deseti je zaměstnán v oboru péče o lidi. Drtivá většina z nich potom pracuje v automobilovém dodavatelském průmyslu nebo ve zpracování kovů. Turistické výlety do České republiky nejsou podle ministerstva zahraničí v současné době možné. Testovací centrum v Schirndingu je otevřena od pondělí do pátku od 6:00 do 9:00 a o víkendech od 8:00 do 14:00.

Okres Cham se také připravil na novou situaci. Pracuje zde 4 000 českých pendlerů. Okres chce rychlou testovací sekvencí zabránit dopravní zácpě. Se dvěma dalšími centry chce okres vytvořit zhruba 12 000 testů týdně.

Zdroj: BR24


Čtěte také:

(Visited 170 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email