V NĚMECKÉM HESENSKU MOHOU SUPERMARKETY ZAKÁZAT VSTUP NENAOČKOVANÝM LIDEM

Fotka od Anrita1705 z Pixabay

Tlak na neočkované roste a roste. V Hesensku se nyní všichni maloobchodníci, včetně supermarketů, mohou sami rozhodnout, zda zavedou pravidlo 3G (očkovaní, testovaní, uzdravení) nebo pravidlo 2G. Doposud neexistovala žádná omezení přístupu do supermarketů proto, aby byl každému garantován přístup ke zboží základní potřeby.

Z hessenského zemského zastupitelství bylo BILDu sděleno, že „možný model 2G“ platí také pro sektor maloobchodu s potravinami.

To znamená: Dokonce i supermarkety mají nyní povoleno zamítnout vstup těm, kteří nebyli očkováni, a umožnit nákup potravin pouze těm, kteří byli očkovaní a nebo uzdraveni. V extrémních případech by neočkovaní lidé museli hledat jiné alternativy, jak získat potraviny. Například na nákupy posílat své známé nebo příbuzné – nebo se také nakonec nechat očkovat.

Zřejmě ale i sama zemská vláda ví, jak dramatické dopady by režim 2G v supermarketech měl – a doufá, že toto pravidlo obchody nezavedou.

“Předpokládáme, že tato možnost bude využívána pouze na denní bázi a každodenní podniky ji nevyužijí,” řekl premiér Volker Bouffier (69, CDU). “To ale také znamená, že bez 2G nadále stále platí požadavky na rozestupy a roušky.”


(Visited 846 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku