V RAKOUSKU SE ZAVÁDÍ POVINNĚ-NEPOVINNÝ OČKOVACÍ PRŮKAZ – CORONA PASS

Ilustrační foto

Jak a kdy v Rakousku přijde „Zelený pas“. „Zelený pas“ se v Rakousku bude zavádět ve třech fázích. V prvním kroku – pravděpodobně od rozvolnění 19. května – nebude tento pas platit jako nic jiného než normální očkovací průkaz, důkaz o testování nebo uzdravení. Zhruba o dva až tři týdny později by měl být implementován v celém Rakousku pomocí QR kódu. Poté se musí počkat na evropské řešení – to by mělo být hotové nejpozději do léta.

Wie und wann der „Grüne Pass“ in Österreich kommt – www.krone.at

Jak uvádí rakouský deník Kronen Zeitung, podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze má „Zelený pas“ sloužit jako propustka do barů, restaurací a nebo například na veřejné akce. A to lidem, kteří pomocí tohoto pasu prokáží, že byli testováni, očkování, nebo se uzdravili.

Od 19. května není nutné nic jiného, ​​než obyčejný výsledek testu, důkaz o prodělání koronavirové infekce nebo záznam v očkovacím průkazu. I to však platí pouze v případě, že SPÖ schválí odpovídající právní změnu a zruší tak příslušnou blokádu rakouské Spolkové rady, která potrvá do 25. května. Pokud se tak nestane, očkované osoby by také musely podstoupit šestidenní testování, než se z očkovacího certifikátu stane „vstupenka“ do veřejného života.


ČTĚTE TAKÉ:


Kancléř Kurz v pondělí řekl, že se pokusí dosáhnout rychlejšího parlamentního procesu, aby byl dodržen termín 19. května. Podle kancléře se plánuje, že různé dokumenty budou do QR kódu zaneseny co nejrychleji. To ale pravděpodobně potrvá do začátku června. Tak vznikne rakouský „Zelený pas“. Kurz slíbil, že nejpozději do léta by měl být připraven důkaz imunity také na úrovni EU. V každém případě „Zelený pas“ přijde mnohem později, než bylo původně oznámeno: Zpočátku se o implementaci hovořilo od poloviny dubna.

Tato evropská varianta by pak měla regulovat letní turistiku. Je ještě třeba vyjasnit mnoho podrobností, například to, od kterého dne po očkování získá člověk další svobody. V Rakousku jsou to tři týdny po prvním očkování, v ostatních zemích se počítá také s výrazně kratšími lhůtami. Kromě toho je důležité objasnit, které vakcíny jsou hodnoceny jako spolehlivé, tj. zda se vztahuje i očkování vakcínou, která dosud nebyla schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky.

Existují také nezodpovězené otázky týkající se zpřísněných výstupních testů z rakouských okresů. Na pátečním summitu byla hranice snížena na výskyt 300 na 100 000 lidí. To by se však mělo vztahovat pouze na úvodní kroky 19. května. O tom, jak dlouho musí být tento limit překročen, než budou skutečně zahájeny testy, se stále jedná mezi spolkovými státy a ministerstvem zdravotnictví.


(Visited 1 504 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email