V TEXASU SE MUSÍ NEMOCNIČNÍ PERSONÁL POVINNĚ OČKOVAT, JINAK HROZÍ VÝPOVĚĎ

Foto By Anphalen - Own work, CC BY-SA 4.0/wikimedia

CNN: Nemocniční systém v Houstonu vyžaduje, aby všichni jeho zaměstnanci byli očkováni proti Covid-19, což z něj činí jeden z prvních hlavních nemocničních systémů v USA, který nařizuje očkování mezi zaměstnanci a pokud se mu nepodřídí, budou propuštěni.

Houston Methodist, síť osmi nemocnic, která má 26 000 zaměstnanců, uvedla, že bude vyžadovat, aby každý zaměstnanec do 7. června předložil doklad o očkování. Pokud zaměstnanci nebudou očkováni před červnovým termínem, budou na dva týdny bez náhrad suspendováni. Pokud se během doby tohoto nuceného volna nenechají naočkovat, společnost „zahájí proces ukončení pracovní smlouvy zaměstnance“, a to v souladu s novou personální politikou společnosti implementované tento měsíc.

„Jako zdravotničtí pracovníci musíme udělat vše pro to, abychom udrželi naše pacienty v bezpečí a ve středu všeho, co děláme,“ řekl výkonný ředitel Houston Methodist Dr. Marc Bloom zaměstnancům v e-mailu, který obdržela CNN. „Tím, že jste se rozhodli očkovat, jste vůdci – ukazujete našim kolegům ve zdravotnictví, co je třeba udělat pro ochranu našich pacientů, nás samotných, našich rodin a našich komunit.“

Zaměstnanci musí do 3. května požádat o výjimku z náboženských nebo zdravotních důvodů. Pokud bude jejich žádost zamítnuta, očekává se, že budou očkováni před červnovým termínem. Nemocniční systém již pověřila povinností vakcinace takzvané „zaměstnance 1. fáze“, která zahrnovala nové zaměstnance, vedoucí pracovníky a manažery. Ti měli do poloviny dubna předložit důkaz o očkování.Asi 89% všech zaměstnanců bylo dosud očkováno, uvedla v e-mailu společnost Bloom. Nemocniční systém dříve nabízel zaměstnancům 500 dolarů za to, že se vakcínou proti Covid-19 nechají naočkovat, uvedla v lednu CNN.

Ostatní nemocniční systémy v oblasti mohou Houston Methodist následovat. Rozhodnutí Houstona Metodist rozrušilo některé zaměstnance, kteří uvedli, že se očkovat nedají. Z těchto 1 200 zaměstnanců v první fázi požadovaného očkování se dva „rozhodli opustit organizaci,“ napsal Bloom v e-mailu zaměstnancům.

„Je nám líto, že se tak rozhodli, ale tím nadřazují sebe nad bezpečí našich pacientů, což není v souladu s naší politikou. Když se dostaneme na 100%, můžeme ukázat naší komunitě a našim pacientům, jak moc nám na nich záleží.“

Nucené očkování mohou v této oblasti následovat nejméně dva další hlavní nemocniční systémy. V e-mailu Dr. James McDeavitt, senior viceprezident Baylor College of Medicine a děkan pro klinické záležitosti, řekl CNN, že vysoká škola zvažuje povinné očkování také mezi svými zaměstnanci.Memorial Hermann Health System, neziskový nemocniční systém, který slouží většímu Houstonu, nařídí vakcíny i pro své zaměstnance, jak pro CNN uvedl zdravotní systém ve svém prohlášení. Termín očkování zatím není stanoven, ale dojde k němu v době, kdy jeho nemocnice uvolní některá další preventivní opatření Covid-19, jako je sociální distancování a povinnost používání roušek, jak se uvádí se v prohlášení.

Houston Methodist, Baylor College of Medicine a Memorial Hermann vyžadují, aby zaměstnanci byli očkováni proti jiným infekčním chorobám, včetně sezónní chřipky, uvedli dále vedoucí nemocnic pro CNN a server Houston’s Chron.com.

Několik vysokých škol, včetně Duke a New York University v rámci systému University of California, nařizuje studentům povinné očkování, aby se na podzim mohli vrátit do kampusu. Veřejné a soukromé univerzity již vyžadují, aby studenti byli očkováni proti chorobám, jako jsou příušnice a spalničky.


(Visited 82 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email