VAKCÍNY BIONTECH A MODERNA: ÚŘADY EU KLASIFIKUJÍ MYOKARDITIDU JAKO MOŽNÝ VEDLEJŠÍ ÚČINEK

Fotka od LuAnn Hunt z Pixabay

Zápal srdečního svalu a perikardu by měl být zahrnut do příslušných informací o přípravku jako možné vedlejší účinky vakcín Biontech a Moderna. V pondělí to oznámil Evropský výbor pro farmakovigilanci PRAC. PRAC je výbor v rámci Evropské agentury pro léčivé přípravky, který hodnotí a sleduje bezpečnost léčivých přípravků.

Zpráva nadále uvádí: „Základem je přezkoumání 145 hlášení o myokarditidě a 138 hlášení o perikarditidě po použití BNT162b2, jakož i 19 hlášení k vakcíně mRNA-1273. Onemocnění se vyskytnou převážně do 14 dnů po imunizaci a častěji po druhé dávce. Vedlejší účinky se také objevily u mladších mužů. Tyto příznaky se obvykle zlepšily odpočinkem nebo terapií. Pět lidí však zemřelo. Říká se, že buď byli „pokročilého věku“ nebo měli komorbiditu.“

Světová zdravotnická organizace (WHO) nedávno oznámila, že zaznamenala „pravděpodobnou souvislost“ mezi očkováním proti koroně vakcínou mRNA a myokarditidou, která byla „velmi vzácná“. Celkově přínosy očkování převažují nad riziky, uvedl v pátek večer v Ženevě výbor pro bezpečnost vakcín. Před očkováním vakcínami od společností Biontech / Pfizer a Moderna, které pocházely hlavně z USA, předtím výbor zkontroloval údaje o onemocněních srdečních svalů.

Po koronavirovém očkování vakcínou mRNA se v USA již vyskytly stovky případů zánětu myokardu. Existuje podezření, že vakcíny od společností Biontech / Pfizer a Moderna mohou příležitostně způsobit zánět srdečního svalu (myokarditida) nebo perikardu (perikarditida) u mladých lidí. Izrael byl první zemí, která identifikovala možnou souvislost mezi těmito chorobami a očkováním. Spojení ale dosud nebylo prokázáno.


(Visited 2 291 times, 1 visits today)
Please follow and like us:

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

How to whitelist website on AdBlocker?

RSS
Follow by Email