fbpx

VIDEO. Nadnárodní obchodní společnost kritizuje Facebook a Google, hrozí zastavením inzerce

Foto:unilever.sk
Předchozí článek
Další článek

Nadnárodní společnost Unilever, která patří k největším světovým inzerentům na sociálních sítích, pohrozila Facebooku a YouTube, že na nich nebude propagovat své výrobky, když nezabezpečí zastavení šíření fake news, nenávisti, sexismu. Jde tak o jeden z prvních případů, kdy samotní inzerenti dbají na čistotu obsahu internetových médií a dělají to veřejně. Informuje o tom BBC.

Podle vyjádření britsko-nizozemské korporace Unilever, “fake news, rasismus, sexismus šíření nenávistných a toxických příspěvků zaměřených na děti jsou v současnosti běžné na internetu, který se ocitl milion mil od místa, ve srovnání s tím, co jsme před lety očekávali,” prohlásil minulý týden šéf marketingu v Unilever Keith Weed. “Nemůžeme podporovat digitální struktury, které jsou momentálně jen o něco málo transparentnější jako bahno,” dodal Weed. Společnost kritizuje zejména nedostatek kontroly nad obsahem, který míří k spotřebitelům prostřednictvím dvou internetových gigantů Facebook a Google.

Obchodní společnost Unilever není v tomto svém úsilí sama. Mnohé firmy nezadávají inzerci na webové stránky, jejichž obsah je nevyhovuje, přičemž nemusí být vůbec nepravdivý. Stránky, jejichž obsah nadnárodním společnostem nevyhovuje jsou označovány jako fake news a firmy z nich stáhnou reklamu, aby je tak ekonomicky poškodily, respektive nepodporovaly svými penězi názory, které jim nevyhovují.

Velké internetové společnosti se pravděpodobně prohlášením Unileveru budou zabývat, protože mluvčí potvrdil, že reálně uvažují o zrušení svých reklamních kampaní na těchto serverech. Mluvčí společnosti Unilever, uvedl, že jako jeden z největších globálních inzerentů nemohou tolerovat prostředí, kde spotřebitelé nevěří tomu, co vidí na internetu. ”

Podle BBC se firma Unilever loni dostala do ekonomických problémů. Snaží se tak zvýšit ziskovost a urychlit růst. Ve stejném roce společnost odmitla převzetí od americké potravinářské skupiny Kraft Heinz, která za Unilever nabízela 143 miliard dolarů.

zdroj : BBC
youtube

Mar

(Visited 6 times, 1 visits today)
Předchozí článek
Další článek

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku

%d blogerům se to líbí: