VIDEO. RUSKO. Lež jménem T-14 ARMATA? Sériová výroba tanků v nedohlednu. 16 vozidel pro armádu, nebo pro Rudé náměstí? Přehlídka 50% úspěchu. O zbytek se postarají USA.

Autor: Vitaly V. Kuzmin – http://vitalykuzmin.net/?q=node/654, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49316026

Podle ruského vojenského portálu Vojensko-průmyslový kurýr (VPK) ruská armáda do konce roku 2019 převezala jen 16 vozidel na platformě Armata. Opatrnost dodávek údajně souvisí s potřebou dalšího testování tanku T-14 Armata

Na vojenské výstavě Armija 2018 tehdejší ruský náměstek ministra obrany Jurij Borisov uvedl, že ruská armáda do konce roku 2021 získá dva prapory tanků T-14 Armata (2×41 tanků) a jeden prapor těžkých bojových vozidel pěchoty (BVP) T-15 Armata. Dodávky měly začít v roce 2018.

By Vitaly V. Kuzmin – http://www.vitalykuzmin.net/?q=node/604, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40162623

Čelní představitelé ruského průmyslu, politiky a spřízněných médií pokračují v bezostyšném lhaní o projektu nové ruské těžké platformy Armata, zejména nového tanku T-14 Armata. Výsledkem jsou ale čím dál kritičtější články v ruských médiích. Není divu – ruská armáda žádné sériové Armaty nedostala, vývoj není dokončen, neexistuje žádná výrobní linka, Armatu trápí technické problémy a zainteresované firmy sužuje korupce a dluhy.

Falešnou mytologii kolem projektu Armata netvoří ale jen ruská strana, ale také (někdy se zdá, že především) západní média. Ve skutečnosti opravdu věcně kritické články o projektu Armata, a to čím dál častěji, najdeme v ruských médiích.

Paradoxně se zdá, že projektu Armata se zastávají více západní média a cizinci, než ruská média a Rusové. Ostatně zajímavým fenoménem je mediální koordinace mezi ruskými médií a americkým webovým portálem National International (NI). Ruská a zahraniční proruská média prakticky každý týden citují články NI. Tento americký server totiž vydává prorusky znějící články s bombastickými titulky. Ruská média pak v článcích typu „Američané píšou…“ za odměnu odkazují na NI.

Nejnovější shrnutí celé anabáze přinesl Vladimir Tuchkov v článku “Armata je připravena pouze na přehlídku na Rudém náměstí” na ruském portálu Svobodnaja Pressa.

Ale popořadě. Minulý týden Sergej Chemezov, šéf státní korporace Rostec, uvedl, že tanky T-14 Armata nejsou stále zavedeny v ruské armádě. V listopadu loňského roku během letecké show Dubai Airshow 2019 přitom Chemezov slíbil dodávku prvních tanků T-14 koncem roku 2019 nebo začátkem roku 2020.

V současné době ruská armáda testuje okolo 16 až 20 prototypů. Během několika měsíců se má k těmto prototypům přidat dalších pět Armat kvůli dokončení státních zkoušek.

Společnost Uralvagonzavod (UVZ), výrobce Armat a součást koncernu Rostec, musí do konce roku 2021 na platformě Armata dodat 132 tanků a bojových vozidel pěchoty. K tomu ji váže smlouva podepsaná s ruským ministerstvem obrany v roce 2018 během výstavy Armija-2018.

Veřejnost T-14 poprvé spatřila 9. května 2015 na moskevské přehlídce. V té době se počítalo s přijetím tanků do výzbroje v roce 2017 a se zahájením sériové výroby v roce 2018. Zároveň tehdejší ředitel UVZ Oleg Sienko oznámil dodávky 2400 tanků Armata do roku 2020.

Současně bylo přiděleno několik desítek miliard rublů na výstavbu nové montážní haly určené k výrobě obrněnců Armata. Výrobní hala měla vyrůst na území hlavního závodu UVZ v Nižním Tagilu. Jak ale zdůrazňuje Tuchkov, výrobní hala není dokončená a došlo k zneužití finančních prostředků.

V roce 2016 UVZ šířila informace o získání zakázky na 100 tanků Armata. Žádná taková smlouva ale nebyla nikdy podepsaná.

Poté nadšení z Armaty postupně ochladlo. Ostatně skvělým vodítkem je intenzita ruské propagandy věnující se tomuto projektu. Pokud zadáme tag „Tank T-14 Armata“, tak v českém vydáním Sputnik News nám za rok 2015 vyskočí 24 článků, za rok 2016 21 článků, za rok 2017 jen 13 článků, o rok později 21 článků, ale v roce 2019 pouhopouhé čtyři články. Mimochodem, pokud si zvolíme tag „The National Interest“, tak na českém Sputnik News nám za rok 2018 vyjede 23 článků, za rok 2019 13 článků a za rok 2020 již pět článků. Jiná vydání (ruská, anglická atd.) Sputnik .

Do konce roku 2019 mělo být dodáno pouze 12 tanků T-14 Armata a čtyři vyprošťovací vozidla T-16 BREN. Avšak ani to se nestalo, protože oproti plánům nebyly dokončeny přejímací státní testy. Tuchkov se ale obává, že ani v roce 2020 nemusí být testování Armat dokončeno ‒ ostatně Armaty čekají na nové motory.

Poslední informace o projektu přinesl v prosinci 2019 Krivoručko:„Nebudu skrývat, že práce na dokončení nejnovějších typů obrněných vozidel a zbraní byly poněkud opožděny, ale v uplynulém roce bylo úspěšně dokončeno předběžné [tovární] a státní testování celé nové rodiny zařízení. Byly dokončeny předběžné [tovární] zkoušky tanku T-14 a pěchotního bojového vozidla T-15 založené na sjednocené vícedruhové těžké pásové platformě s předním a zadním motorovým prostorem. V příštím nebo dalších dvou měsících očekáváme dodání první série pěti vozidel, která se připojí ke státním testům kvůli rychlému dokončení [testů] .“

zdroj : svpressa.ru , flotprom.ru , cs.wikipedia.org , youtube 1 , youtube 2 , thenational.ae

čtěte také :

Za obrovským vzestupem evropského antisemitismu je primární nárůst zejména muslimů, řekl Salvini

VIDEO. Praha. Projev starosty Řeporyjí Novotného před druhou volbou 1. místopředsedy ODS. Zadýchaný u každého slova. Slintající. Šišlající. Smějící se venkovu. Neschopen říct pět slov z paměti

VIDEO ROZHOVOR s Tomášem Zdechovským. Poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL od roku 2014

VIDEO ROZHOVOR s Mansoorem Maitahem. Jsou Češi xenofobové? Cítí se tu exotičtí cizinci v ohrožení?

Praha. Pražský primátor Hřib “Satan” úspěšně pokračuje v ničení vztahů Česko – Čína. Šanghaj přerušila oficiální styky s Prahou. Čínské finanční centrum Šanghaj pozastavilo oficiálně styky s Prahou

(Visited 219 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku