VIDEO. Ukrajinské letadlo údajně zasáhl íránský raketový systém Tor M1. Nejspíš omylem, tvrdí americký prezident

https://i.refresher.sk/public/vladimir-micuda/tasr/CORRECTION_Iran_Plane_Crash543481673579.jpg

Zřítilo se ukrajinské letadlo se 176 lidmi na palubě. Video zaznamenává pád, který nikdo nepřežil

Ukrajinské letadlo prý bylo omylem sestřeleno Íránci, několik zdrojů tvrdí, že to mají dokazovat data ze satelitů

Boeing 737-800 společnosti Ukraine International Airlines prý směřoval do Kyjeva. Americký prezident Donald Trump je skeptický a zpochybňuje íránské úřady.

https://i.refresher.sk/public/vladimir-micuda/tasr/CORRECTION_Iran_Plane_Crash543481673579.jpg

Několik desítek minut před událostí Irán ostřeloval raketami americké základny v Iráku, proto americký úřad zakázal přelety kromě Iráku i nad Íránem. Flightradar24 tvrdí, že spadlé letadlo vystartovalo z Mezinárodního letiště imáma Chomejního v 3:42 h SEČ. Ve 3:44 už technici sbírali poslední údaje.

Vyjádřil se už i americký prezident Donald Trump. Nemyslí si, že za pád letadla v Teheránu mohly technické problémy, jak to tvrdí íránské úřady. Jako důkaz by měla posloužit data ze satelitů a radarů, která shromažďuje americká armáda a tajné služby.

Ukrajinští experti chtějí v Íránu zkoumat zbytky ze zříceného letadla a hledat případně úlomky protiletecké rakety.

Ukrajinské letadlo, na jehož palubě zemřelo všech 176 lidí, sestřelila omylem vypálená raketa íránské protivzdušné obrany. Tvrdí to podle agentury Reuters americké úřady. Prezident Donald Trump uvedl, že měl z celého incidentu od začátku hrozivý pocit. Úřady se odvolávají na záznamy ze satelitů, které mají tvrzení dokazovat. Šéf íránské organizace pro civilní letectví ale považuje za nemožné, aby ukrajinský boeing zasáhla raketa.

Video záběry íránské rakety Tor M1 sestřelující let PS752

 

zdroj : edition.cnn.com , newsweek.com , bbc.com , twitter 1 , twitter 2 , twitter 3

(Visited 198 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku