VÍTĚZNÉ NĚMECKÉ STRANY PODEPSALY KOALIČNÍ SMLOUVU

Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení (Die Grüne) a Svobodní demokraté (FDP) dnes podepsaly koaliční smlouvu a zveřejnily své plány v době jejich vládnutí. Ministryně zahraničí se stane Annalena Baerbock (Grüne), ministrem financí bude Christian Lindner (FDP) a Merkelovou na postu kancléře vystřídá Olaf Scholz (SPD). Německo půjde mnohome razantnější progresivní politkou, než tomu bylo za vládnutí Unie CDU/CSU – více klimatu, více genderu, více socialismu.

SPD, Zelení a FDP se dohodly na koaliční dohodě o nové spolkové vládě pod vedením spolkového kancléře Olafa Scholze (61).

Přes měsíc o problémech podrobně vyjednávalo téměř 300 politiků.

A zde jsou nejdůležitější body:

Nová spolková vláda se chce vypořádat s „velkými sociálními výzvami roku 2020“. Míněno: ochrana klimatu, digitalizace a soudržnost společnosti. Chtějí vytvořit politiku, „která konkrétně zlepšuje životy lidí a nabízí bezpečí v době změn“. Mezi ně patří dostupné bydlení, dobré mzdy, základní přídavky na děti, které děti vymaní z chudoby, a stabilní důchody.

Takzvaná Ampel-Koalition chce vytvořit společnost respektu, která „chápe rozmanitost jako sílu a uznává každý úspěch a každý životní plán“, jak se uvádí ve smlouvě. To také zahrnuje: nový občanský příspěvek (nepodmíněný příjem), minimální mzdu 12 eur a možnosti účasti mladých lidí.

400 000 nových bytů ročně, z nichž 100 000 by bylo financováno z veřejných zdrojů. Protože, jak se ve smlouvě uvádí: „Dostupné bydlení je sociální otázkou naší doby“.

Německo se má stát klimaticky neutrální do roku 2045. Ampel-Koalition chce položit základní kámen k posílení Německa jako „průmyslové a inovační lokality, a tím dlouhodobě a udržitelně bezpečných a dobrých pracovních míst“. K tomu by se však musely masivně rozšířit obnovitelné energie a rozšířit sítě.

žertovná koláž: realitadne.eu

(Visited 110 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu