VODNÍ DĚLA A PSI V AKCI – POLICIE V BRUSELU ROZPUSTILA V PARKU HROMADNOU PÁRTY

Fotka od Ben Kerckx z Pixabay

Při rozehnání nelegální masové párty v Bruselu bylo zraněno několik policistů. Párty se navzdory korona omezením zúčastnilo více než tisíc lidí, někde se počet uvádí až dva tisíce. Jak minulý čtvrtek večer informovala tisková agentura Belga s odvoláním na policejního mluvčího, během operace v parku nedaleko centra města bylo zraněno nejméně 26 policistů.

Jarní počasí přímo nabízí pobyt venku. Toho využívají zejména mladí lidé, kteří jsou již rok zavřeni doma. Při policejní akci byly použity vodní děla, jízdní policisté a policejní psi. Fotografie z nelegální párty ukazují policisty pokryté krví, nejméně jednu hořící barikádu a zjevně opilé teenagery a mladistvé.

Podle Belgy byla před masovým davem na internetu svolána bezplatná hudební událost. Podle odhadů bezpečnostních sil se asi 1500 až 2000 lidí shromáždilo v parku Bois de la Cambre, kde porušilo pravidla vzdálenosti a hygieny.


MOŽNÁ VÁM UNIKLO:


Na videu zveřejněném veřejnoprávním vysílačem RTBF bylo slyšet žádost policie o ukončení schůzky – nepokoje očividně vypukly až po oznámení ukončení akce, které znělo z policejního reproduktoru.

Bezpečnostní síly byly zasypány lahvemi od někdy až agresivního davu a zahnány do kouta početními výtržníky. Nejméně jeden důstojník byl zasažen do hlavy a převezen do nemocnice, uvedla Belga s odvoláním na policii. Ale ani policie nebyla dvakrát mírumilovná. Proti účastníkům této párty nasadila donucovací prostředky, koňmi srážela mladé lidi na zem.

V posledních několika dnech si užilo teplé jarní počasí v městských parcích už mnoho lidí v Bruselu. Scény jako v Bois de la Cambre však dosud nebyly zaznamenány.

Počet koronavirových infekcí v Belgii za posledních několik týdnů dramaticky vzrostl. Podle oficiálních údajů je 14denní výskyt nyní necelých 550 nových infekcí na 100 000 obyvatel. Již na podzim měla země s 11,5 miliony obyvatel občas jednu z nejvyšších rychlostí koronové infekce v Evropě. Přísná omezení však šíření viru dočasně zpomalila.


(Visited 223 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

more recommended stories