Výsledky voleb se nám nelíbí, budeme demonstrovat. “Milion chvilek” slovenská verze.

Z volebního štábu OLaNO - foto -jip-

Na Slovensku teprve probíhají povolební jednání o sestavení nové vlády, ale už se proti nové vládě chystají protesty. Liberálně levicoví aktivisté v Bratislavě chystají první protivládní protest, přestože vláda ještě neexistuje. Pod názvem “Solidaritou proti tmárom/Antifašistická mobilizácia” se rozhodla zorganizovat trojice facebookových stránek, které jsou spojené se jménem levicového aktivisty Roberta Mihályho.

Přestože složení koalice a ani složení budoucí vlády na Slovensku není známé, liberální levicoví aktivisté již proti ní chystají v Bratislavě protest. Organizátorům sdruženým okolo aktivisty Roberta Mihályho vadí nadměrný počet konzervativců, větší počet hlasů pro ĽSNS či konexe Borise Kollára na Mattea Salviniho a Marine Le Pěnovou.

Přestože je výsledek voleb mnohými pozorovateli hodnocen jako kompromisní, ta nejprogresivnější část slovenské společnosti projevuje po uplynulé sobotě velkou nespokojenost. Aktivistům vadí, že přestože mají lidé radost z porážky Smeru a z nižšího procentního výsledku pro ĽSNS, se prý zapomíná na to, že kotlebovci získali v celých číslech o 20 tisíc hlasů více než v minulých parlamentních volbách, a že v parlamentu bude sedět i Boris Kollár který má vzor  v lidech jako Marine Le Pen či Matteo Salvini. Narážejí i na konzervativce z Křesťanské unie.

“V parlamentu budou sedět náboženské fundamentalistky a fundamentalisté, kteří se již v minulosti dokázali při prosazování svých ultrakonzervativních zákonů spojit s fašisty a nacionalisty,” objasňují dále organizátoři svou motivaci protest uskutečnit.

Účast přislíbil i člen levicově liberální strany Progresívne Slovensko Martin Poliačik

 

 

 

(Visited 159 times, 1 visits today)
První mrtvý migrant na řecké hranici. VIDEO. Vykrvácel po střelné ráně do obličeje. Tisíce migrantů v pohybu. “Už nikdy hranice nezavřeme,” oznamuje Turecko. “Máme tu čtyři miliony migrantů!”
Dánský hlídkový člun v Egejském moři neuposlechl rozkaz a zachraňoval migranty

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu

KORONAVIRUS - COVID-19