VYVRCHOLENÍ UPRCHLICKÉ KRIZE – FRANCIE NA POKRAJI OBČANSKÉ VÁLKY, POLOVINA ARMÁDY JE V ULICÍCH MĚST

10:36 18.02.2017 Francie

Podle výpovědi uživatelů sociální sítě Twitter poslala francouzská vláda polovinu vojáků do ulic postižených měst. Dále se uvolnila pravidla pro použití střelných zbraní pro ozbrojené složky. Během posledních hodin se nepokoje rozšířily z předměstí do center měst – zasažená je hlavně Paříž.

https://youtu.be/-LczjGk7uhI

Francie uvolnila pravidla pro použití střelných zbraní
Francouzská vláda po vyslání ozbrojených složek do ulic měst uvolnila i pravidla propoužití střelných zbraní. V občanské válce se množí ozbrojené útoky na příslušníky policie, ti se mohou v případě, že na ně útočníci zaútočí například Molotowovými koktejly, bránit i střelnými zbraněmi. Pokud by někdo v Paříži opět na policisty najížděl autem, taktéž mohou užít k sebeobraně zbraň.

Vojenská operace “Sentinelle” má udržet klid v ulicích
V polovině roku 2016 se ve Francii rozjela vůbec první vojenská operace “Sentinelle”, do které byli nasazeni těžce vyzbrojení vojáci z důvodu zvýšení bezpečnosti proti terorismu. Ti například hlídkují u mešit, synagog, galerií, ve stanicích metra a dalších veřejných místech. Nyní jsou vojáci nasazení i pro účely zklidnění situace ve francouzských ulicích.

Zasaženo na dvacet měst
Německá televizní veřejnoprávní televizní stanice ARD ve své hlavní zpravodajské relaci Tagesschau 16. února informovala o tom, že se nepokoje rozšířily do dalších francouzských měst. Pařížské úřady již před několika dny vyzvaly obyvatele pařížských předměstí, aby zůstali ve svých bytech a nezdržovali se venku.

70 dní před prezidentskými volbami vláda nehodlá výrazně zasahovat
Podle agentury -afp- citované deníkem “Le Figaro” téměř sedmdesát dní před prezidentskými volbami nelze od nynějšího prezidenta a vedení státu očekávat, že by proti kriminalitě na pařížských předměstích nějak výrazněji zasahoval. Pokud by francouzská vláda vyhlásila bezpečnostní nestabilitu země, budou automaticky zrušeny veškeré volby.

Příspěvek připravil: Zdeněk Chytra

(Visited 164 times, 1 visits today)

Redaktor webu realitadne.cz, občanský aktivista žijící v Berlíně autor a překladatel ze zahraničních, zejména Německých médií zakladatel facebookové skupiny  STOP ilegální migraci Místopředseda spolku Tradiční rodina z.s. Email: zdenek.chytra@realitadne.eu  Profil na facebooku

%d bloggers like this: