fbpx

Za obrovským vzestupem evropského antisemitismu je primární nárůst zejména muslimů, řekl Salvini

By European Parliament - https://www.flickr.com/photos/european_parliament/33932151730/in/photolist-FD8oZ7-2h2yefH-2h63CnW-2gdWJAK-2gnrXZm-2gdWtfa-2gdWJzT-SigFzv-2hZc69p-2gtaqnQ-TGt9wN-s68Q17-2h2h7kG-DivRVq-JJgCSr, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85103472
Předchozí článek
Další článek

Nenávist vůči židům je přítomna i v komunistických či nacistických skupinách. Ale hlavním spouštěčem nové vlny antisemitismu v Evropě je primární nárůst muslimské populace. 

I to řekl pro izraelské noviny lídr italské strany Liga Matteo Salvini, podle kterého liberální média tento fakt otáčejí.

Lídr politické strany, exministr vnitra a v současnosti snad nejpopulárnější italský politik vůbec Matteo Salvini se v neděli opět kriticky vyjadřoval na adresu islámu. Ten je dle jeho mínění hlavní příčinou nárůstu antisemitismu na starém kontinentu. .. “Myslím, že to souvisí s posílením islámského extremismu a fanatismu v posledních letech,” řekl Salvini pro blízkovýchodní periodikum Israel Hayem .

“Nejvíce je to provázané s faktem, že některá  média mobilizují proti Izraeli a vytvářejí nenávist vůči Izraeli, aby ospravedlnili antisemitismus,” pokračoval.

Později připomněl, že stále existuje i antisemitismus ze strany menších skupin jako například nacistů či komunistů.

V interview se také nechal slyšet, že liberální média hledají příčinu zjevně narůstajícího antisemitismu především v pravicových skupinách, ale tato hypotéza prý nekoresponduje s fakty.

“Jsem si však jist, že vysoký počet muslimů v Evropě je hlavní příčinou současného antisemitismu,” řekl národně konzervativní lídr s tím, že Izrael je italským spojencem.

 

zdroj : israelhayom.com

 

(Visited 89 times, 1 visits today)
Předchozí článek
Další článek

Redaktor webu realitadne.cz, zakladatel, dnes již zcenzurované a zaniklé stránky s 50.000 odběrateli, Welcome To Reality Email: marek.novak@realitadne.eu Profil na facebooku