Hamburg, Německo: Zpřísnění koronavirových opatření: Hamburský senátor nevylučuje kontroly bytů

Po zvláštním zasedání Hamburský senát oznámil další koronová opatření k omezení pandemie. Od pondělí by mělo platit omezení soukromých schůzek. V případě potřeby budou kontroly také probíhat v bytech, oznamuje senátor pro vnitřní záležitosti Grote.

Německo – Hamburk
Pátek 23. října 2020, 17:47

Po omezení soukromých shromáždění a oslav v Hamburku na deset osob již senátor vnitra Andy Grote (SPD) nevylučuje kontroly bytů.  Hamburský senát uvažuje o kontrolách v bytech – stačí udání.

„Policie nyní nebude u obyvatel Hamburku klepat plošně na dveře, aby zjistila, zda je v bytě více než deset lidí,“ říká Grote po konzultaci se Senátem ohledně zpřísnění Korona-nařízení.
Dodává: „Ale kdekoli máme indicie nebo kde dění v bytě přitáhne pozornost policie, tak tam to samozřejmě prošetříme.“

Senátor oznámil, že porušení pravidla, které vstoupilo v platnost v pondělí, bude také trestáno jako správní delikt. K výši pokuty se nevyjadřuje. Soukromé schůzky jsou povoleny pouze mezi deseti lidmi ze dvou domácností. Aby se potlačila koronavirová pandemie v Hamburku, rozhodl Senát o dalším omezení kontaktů.  Pouze deset lidí ze dvou domácností by mělo mít od pondělí povoleno setkávat se na veřejném nebo soukromém místě. Omezení na dvě domácnosti se nevztahuje na rodinné vztahy.

(Visited 185 times, 1 visits today)

Fotograf, autor, administrátor a vlastník domény realitadne.cz Spolupracovník Raptor-TV.cz a Hej, Občané z.s. Profil na Facebooku www.michalhurby.eu Fotogalerie na Flickr | email:webmaster@michalhruby.eu