fbpx

Zvažuji kandidaturu do senátu, píše na svém facebooku Richard Novák

zdroj: FB pana Richarda Nováka
Předchozí článek

Po nedávných prezidentských volbách, se někteří neúspěšní kandidáti vyjádřili, že budou letos na podzim kandidovat v senátních volbách. Na jejich slova reagoval pan Richard Novák na svém facebookovém profilu vyjádřením, že také zvažuje kandidaturu do senátu. My vám zde přinášíme (se svolením) text jeho příspěvku.

 

zdroj: FB pana Richarda Nováka

Po prezidentských volbách se několik neúspěšných kandidátů a i jejich zákulisních poradců vyjádřilo , že budou letos na podzim kandidovat do Senátu. Je to i logický krok, vycházející z výsledku prezidentských voleb, pokud už nasbírali tolik hlasů v protestní volbě proti prezidentovi Zemanovi , pak je šance uspět i ve volbách do Senátu.
V této souvislosti cítím i jejich jistý záměr ovládnout Senat a vlastně opět tak mít větší možnost oponovat nejen Zemanovi, ale také posílit vliv jistě skupiny lidí na vývoj české politické scény. Jen malá vsuvka: prvni kolo prezidentských voleb již samo o sobě ukázalo jakou taktiku zvolila určitá názorově totožná skupina , aby porazila Zemana, tím, že postavili celkem 4 typově odlišné, ale názorově totožné kandidáty s výrazným antizemanovskym programem.
Politické strany a hnutí by měly zavětřit a vybírat kandidáty na posty primátorů, starostů a senátorů do podzimních voleb skutečně z těch lidí, kteří jsou slušní, inteligentní , kteří mají za sebou vlastní profesní minulost a výsledky, za které se nemusí stydět. Hlavně pozor na tzv intrikány a manipulátory, kteří nic nedokázali ani v profesním ani v osobním životě a jen se vezou na zádech těch, kteří jsou zvyklý vést, rozhodovat a také a to především brát na sebe odpovědnost. Je důležité vybírat lidí, kteří mají i sociální cítění a nehrají jen na sebe a skupinku osob kolem sebe.

Existuje nejen v naší republice velké nebezpečí , že o morálce, o tom kdo, kde a s kým a jak má žít, o chování ,o vztazích mezi lidmi , nám stále více chce rozhodovat menšina… Jakým právem ? Osobně ctím u každého člověka, u menšin , u skupinek či týmů lidí jejich názory, vidění světa, ale to neznamená, že musí za každou cenu prosazovat svou jedinou pravdu a to někdy i nevybíravými způsoby. Ne, nemám v úmyslu jen kritizovat menšinové názory, naopak nevylucuji, že jednotlivci i menšina mohou sehrát ve společnosti pozitivní roli a prinest i pokrok.

Trochu jsem odbočil od úvodního tématu. Blíží se doba ,kdy se budou tvořit kandidátky do podzimních voleb. Blíží se souboj mezi slušnosti a mezi vypočítavosti, mezi schopnými lidmi a lidmi schopnými všeho…
Kdo dosud vydržet číst , tak se blížím k závěru a sám zvazuji, má v současné době cenu se politicky angažovat ? Sám si tuto otázku kladu záměrně , nebot si stále myslím, že prosazovat zdravé názory, bojovat pro lidi kolem sebe, jak se o to snažím i ve své profesi a životě, chtít spravedlnost pro všechny bez rozdílu, zachovávat možnost přemýšlet a využívat zdravý selský rozum a na druhé straně se postavit proti těm, kdo chtějí získat jen prospěch pro sebe a jejich snahou je vnutit vám pouze jediné, aby jste se stali jejich obdivovateli , bez myslenkovite a bez vlastního názoru…
I proto se vážně zamýšlím, zda má cenu kandidovat do Senátu .

(Visited 9 times, 1 visits today)
Předchozí článek

Administrátorský profil, k publikování příspěvků autorů, kteří nemají profil na stránce

more recommended stories